Pomoc przy aplikacji na
studia zagraniczne

Studia zagraniczne to doskonały sposób, aby skorzystać z najnowocześniejszych metod nauczania, zdobyć biegłość językową, której nie zapewni żaden kurs lingwistyczny. Jest to świetna okazja do nabycia umiejętności takich jak zarządzanie czy samodzielność. Nie zapominajmy, że taka podróż jest również niezwykłą, niezapomnianą przygodą. Aplikacja na zagraniczne uniwersytety jest jednak skomplikowanym procesem, który wymaga wielu godzin studiowania stron uniwersyteckich, znajomości procedur i wymagań aplikacyjnych oraz wymiany dziesiątki maili z administracją szkół wyższych.

Jeśli myślisz o studiach w Stanach Zjednoczonych, swoje przygotowania powinieneś zacząć już półtorej roku przed maturą. Jeśli zdajesz polską maturę, konieczne może być zdanie również egzaminów SAT lub ACT (amerykański odpowiednik matury) oraz certyfikatów potwierdzających znajomość języka angielskiego takich jak TOEFL czy IELTS. Aplikacja na studia w USA składa się również z aplikacji o wizę studencką typu F-1. Jeśli interesują Cię prestiżowe uniwersytety, przygotuj się również na pisanie Personal Statement, czyli listu motywacyjnego, który pozwoli Ci zaprezentować swoje osiągnięcia i wyróżnić się wśród innych kandydatów.

Powyższe wskazówki to tylko kropla w morzu rad, jakich możemy Ci udzielić. Doradztwo w tym temacie to bardzo niszowa wiedza, lecz wśród naszych korepetytorów są m.in. absolwenci uniwersytetów z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, którzy mają doświadczenie w dziedzinie procesów aplikacyjnych i z pewnością odpowiedzą na wszelkie pytania. Skorzystanie z ich doświadczenia pozwala nie tylko zaoszczędzić czas oraz stres związany z całym procesem aplikacyjnym, ale również dopasować wybór studiów konkretnie do indywidualnej sytuacji aplikanta oraz zmaksymalizować potencjał, jak i szanse przyjęcia na studia zagraniczne.

Nasza usługa obejmuje:

  • pomoc przy wyborze uczelni wyższej oraz kierunku
  • doradztwo w dziedzinie budowania wizerunku aplikanta (m.in pomoc przy Personal Statement)
  • doradztwo w aspektach ekonomicznych studiów zagranicznych (m.in. ocena kosztów nauki oraz kosztów życia)
  • pomoc przy aplikacji o stypendia, pożyczki studenckie oraz zakwaterowanie
  • pomoc w komunikacji z zagranicznymi uniwersytetami
  • wsparcie podczas całego procesu aplikacyjnego.

Nie pozostawiaj swojej przyszłości losowi! Zaufaj Foster High!

Korepetycje matematyka z Maćkiem w grupie
ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA Przejdź